Magazin Online Cu REDUCERE 15% Produse Forever

CU SI DESPRE PRODUSE FLP- INSCRIERE GRATUITA-INCEPE PROPRIA AFACERE

Acasa  Portal  Calendar  FAQ  CONTACT  InregistrareInregistrare  Conectare  
PENTRU COMENZI DIN STRAINATATE LUATI LEGATURA CU ADMINISTRATORUL! AI GRIJA DE SANATATEA TA DAR SI DE BUZUNARUL TAU!PENTRU RELATII SUPLIMENTARE CONTACTATI ADMIN SITE LA MAIL simonic48@yahoo.com sau MESAJ IN FORUM LA PRODUSUL RESPECTIV-PENTRU A NAVIGA MAI USOR VA RECOMANDAM SA VA INREGISTRATI!
ID.400-000-538-363
messenger;
simonic48@yahoo.com

Chose the language and you can translate this forum!
Ultimele subiecte
» Buna Ziua
Lun Aug 11, 2014 8:51 am Scris de Doina.

» Produsele Forever in Top 10
Mier Apr 30, 2014 9:29 pm Scris de Admin

» Produsele Forever si pentru animale
Mier Apr 30, 2014 9:21 pm Scris de Admin

» Tarile pe care le sponsorizez!
Mier Apr 30, 2014 9:01 pm Scris de Admin

» FEBRUARIE 2014
Mier Apr 30, 2014 8:39 pm Scris de Admin

» Vital5
Mier Apr 30, 2014 2:10 am Scris de Admin

» Oferta de la Centurion Leaders
Mier Feb 12, 2014 4:43 am Scris de Admin

» Sonya Skin Care Kit
Mar Feb 11, 2014 10:40 am Scris de Admin

» Preturi Distribuitor si Preturi Consumator
Lun Feb 10, 2014 11:20 am Scris de Admin

Free Web Counter
CALENDAR ORTODOX
Promovare Site

Like us on Lacartes.com

Distribuiţi | 

Produsele Forever si pentru animale

In jos 
AutorMesaj
Admin
.

Data de inscriere : 21/11/2013

MesajSubiect: Produsele Forever si pentru animale   Mier Apr 30, 2014 9:19 pm

Despre o catelusa, rasa Chihuahua, in varsta de 7 ani. In iarna 2003-2004, a suferit doua crize lombare foarte accentuate si m-am speriat foarte tare. Crizele dureroase apareau la intervale neregulate, manifestandu-se prin gemete si mers cocosat.
Am apelat, desigur, la medicul veterinar, care - dupa palpare si ecografie - a pus diagnosticul de insuficienta renala. Mi-a dat o reteta pentru medicamente si un regim alimentar adecvat. Starea sanatatii s-a refacut treptat, insa dupa aproximativ vreo trei luni, crizele s-au repetat.
Atunci m-am hotarat sa folosesc si produsele pe baza de Aloe vera, produse de o calitate de necontestat, pe care eu le folosesc de cativa ani cu rezultate deosebite in mentinerea sanatatii mele si a celor dragi. Mentionez ca varsta mea este de 77 de ani.
La sfatul pretios al doamnei doctor Viorica Suta, am folosit pentru catelusa mea Aloe Vera Gel, pe care i-l dau cu o seringa de 10 cm3, dimineata si la pranz pe stomacul gol, alternand perioadele de cura cu perioadele de pauza. I-am administrat, de asemenea, Garcinia Plus, pentru scaderea poftei de mancare, cate 1/2 tableta de doua ori pe zi. Efectul benefic al produselor Forever Living asupra starii de sanatate a catelusei a fost vizibil in aceasta iarna, 2004-2005, cand s-a simtit foarte bine si nu a mai suferit nici o criza.
De asemenea, folosesc spray-ul Aloe First pentru diferite probleme ale pielii si masaj periodic impotriva caderii parului. Catelusa mea bea numai Aloe Blossom Herbal Tea in loc de apa si chiar ii place foarte mult. Am constatat cu mare placere eficacitatea produselor firmei Forever Living atat asupra organismului uman, cat si asupra celui animal.
Dragi consumatori, va recomand cu caldura aceste produse pentru a va mentine sanatatea si frumusetea.
(revista Forever nr. 72, aprilie 2005)

Sanatatea este o problema personala nu o lasa pe mana unui sistem public bolnav!
Sus In jos
http://aloevera.forumz.ro
Admin
.

Data de inscriere : 21/11/2013

MesajSubiect: Re: Produsele Forever si pentru animale   Mier Apr 30, 2014 9:21 pm

Prietenul prietenilor mei

De cand ma stiu iubesc animalele si cred ca asta tine nu numai de educatie, ci si de sufletul omului.
In prezent, printre membrii familiei mele sunt si doi caini din rasa Dobermann, respectiv Ada si Fanto (mama si fiu).
In vara acestui an, masculul a prezentat simptomele otravirii cu otrava de sobolani. I-am administrat imediat Dicarbocalm, albus de ou si, bineinteles, produse FLP, respectiv multe vitamine si Aloe Vera Gel. Nu a mai fost nevoie de tratamentul clasic. Cu cateva luni in urma, tot masculul (Fanto) s-a pricopsit prin nu stiu ce imprejurare cu doua rani foarte urate cu o circumferinta de aproximativ 3-4 cm fiecare, pe care si le activa mereu, pana ajunsesera la carne vie. Cu Aloe First si Aloe Propolis Creme, ranile s-au vindecat si lui Fanto i-a crescut parul, astfel ca nici urmele ranilor nu mai sunt vizibile.
Pentru ca are peste 10 ani, Ada, mama lui Fanto, se ridica greu in picioare si avea un mers greoi, dezechilibrat, datorita unui proces inflamator de reumatism la membrele posterioare. Analizele si ecografia facuta nu m-au ajutat prea mult. M-am gandit insa ca merita un gel si am luat numai pentru ea un bidon de Aloe Berry Nectar, din care i-am dat zilnic, dimineata pe stomacul gol, cate 30-40 ml. Dupa terminarea gelului, Ada si-a revenit, este foarte vioaie si urca si coboara scarile ca in tinerete. S-a mai intamplat o minune, nu-i mai cade parul. Nici n-ai zice ca am doi caini in casa!
Iubiti animalele si oferiti-le si lor produsele FLP. Nici nu va dati seama ce schimbari substantiale veti constata!

(revista Forever nr. 31, noiembrie 2001)

Sanatatea este o problema personala nu o lasa pe mana unui sistem public bolnav!
Sus In jos
http://aloevera.forumz.ro

Produsele Forever si pentru animale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Telecomanda TV SABA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magazin Online Cu REDUCERE 15% Produse Forever :: Produsele Forever si pentru animale-
Mergi direct la: